• Ylang Ylang Yağı

YLANG YLANG YAĞI'NIN FAYDALARI ;

Ylang Ylang yağı  Güney Asya yağmur ormanlarına özgü canangaodorato ağacının hoş kokulu çiçeklerinden buhar damıtma yoluyla elde edilir.

Bu ağaç parfüm ağacı olarak da bilinir ve çiçeklerinden damıtılan yağdan parfüm  elde edilir.

Ylang ylang yağının egzotik bir kokusu ve parlak sarı bir rengi vardır. Ylang ylang kokusu insanın içini kıpır kıpır yapan bir etkiye sahiptir. Özellikle erkek parfümlerinin içine konulan ylang ylang bitkisi etken maddesinin, kadınlarda sohbet etme isteği uyandırdığına dair saptamalar yapılmış.

SAKİNLEŞTİRİCİ özelliği ile ANKSİYETE, DEPRESYON gibi psikolojik hastalıklara sahip olanların tedavisinde kullanıldığı bilinir.

Aynı zamanda uykusuzluk problemi yaşayanlar için gerginliği azaltıp, sakinleştirme özelliği ile yine Ylang Ylang yağı iyi bir çözüm sunar.

Ylang Ylang yağı ilk olarak cinsel hayatı aktifleştirmesinden dolayı AFRODİZYAK ÖZELLİĞİ ile bilinmektedir.

İngiltere’deki Birmingham Üniversitesi Nöropsikiyatri Kliniği Doktoru Tim Betts yaptığı çalışmalar sonucu Ylang Ylang yağının epilepsi hastaları üzerindeki etkisini kanıtlamıştır.

Betts epilepsi hastalarına kriz öncesi Ylang Ylang yağı koklattığında olası krizlerin kontrol altına alınabildiğini göstermiştir.

Ylang Ylang yağının önemli bir diğer özelliği de KALP ATIŞINI düzenleme özelliğidir. Düzensiz kalp atışına sahip olanlar, YÜKSEK TANSİYON’a sahip olanlar Ylang Ylang yağını kullanarak olumlu sonuçlar aldıklarını söylüyorlar.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Ylang Ylang Yağı

  • 39,00TL